goalstest

latest results

Friends And……

Green Legs and Spam

February 24, 2017 | 8:30 pm
Georgetown Playfield - Soccer
read more

All Events

  • 19 March

    Grasskickers Firecrackers

    5:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 19 March

    Weit Laufen Beercelona

    4:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 19 March

    Wheezers Not the Turf Cowboys

    4:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 19 March

    Motley Crew - Nuns and Monkeys

    2:45 pm
    Miller Playfield
  • 19 March

    FC World United Dig Your Own Hole

    2:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 19 March

    Vikings The Empty Growlers

    2:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 19 March

    Hoary Marmots Ridiculous FC

    1:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 19 March

    Magic Pants George

    1:00 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 19 March

    Madrona FC Team Casablanca

    1:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 19 March

    Flaming Belles Motrin Mommas

    11:15 am
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 19 March

    Off the Wall Painkillers

    11:15 am
    Miller Playfield - Soccer
  • 19 March

    Viper Pigeons Tarof FC

    11:15 am
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 19 March

    Black Dog Diesel

    11:15 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 19 March

    11 Left Feet FC Chocolate

    9:30 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 19 March

    Hip Replacements Pain In The Grass

    9:30 am
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 19 March

    Sinister Muffin People Dora Dora FC

    9:30 am
    Miller Playfield - Soccer
  • 19 March

    TEAM AZUL Itsubishi Kyoko McSayonara

    9:30 am
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 18 March

    Real Good Tired People Cantu Group FC

    4:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 18 March

    Salsa Verde FC Ballin for Awareness

    12:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 18 March

    Skills Clinic - Skills Clinic

    11:30 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 17 March

    Furious George Screaming Red Machine

    8:15 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 17 March

    Friends And…… Supernaturals

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 16 March

    Chef Purple Ocean

    9:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 16 March

    D2a Game 3 - D2a Game 3

    8:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 16 March

    -

    8:45 pm
    Nathan Hale High School Stadium Complex - Field
  • 16 March

    D2a Game 3 - D2a Game 3

    8:45 pm
    Shoreline Park Field A
  • 16 March

    D2a Game 3 - D2a Game 3

    8:45 pm
    Shoreline Park Field B
  • 16 March

    Wallingford City FC Enraged Wookies

    8:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 16 March

    Red Stripe Bugaga FC

    8:30 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 16 March

    D2a Game 3 - D2a Game 3

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 16 March

    Sock Mafia The Puppet Masters

    8:15 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 16 March

    SBOTAP FC Goaldiggers FC

    8:15 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 16 March

    Green Legs and Spam Last Ditch Effort

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 16 March

    Performance Anxiety Viejos

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 16 March

    Run Red Run Looking For Grass

    8:00 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 16 March

    Mr. Yuk Tom Selleck FC

    7:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 16 March

    Freshly Squeezed YOLO Toure

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 15 March

    Pep Jedison Spruce Trees

    8:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 15 March

    Red Rover United FC Smalleys

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 15 March

    Team Chi Scrubs

    8:45 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 15 March

    Zoom FC Vandelays

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 15 March

    Game of Throw-Ins Cool Runnings FC

    8:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 15 March

    Flounders fc Taco Tuesday

    8:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 15 March

    Wellspring United FC Chelsea Clinton FC

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 15 March

    SuperMokh Cold Night in Stoke

    8:15 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 15 March

    Blind Cattledogs QUATTRO FC

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 15 March

    Pups The Bad News

    7:45 pm
    Jane Addams Playfield (formerly Summit) - Soccer 02 (N/S)
  • 15 March

    UW Foster Aryana FC

    7:00 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 15 March

    Balls & Dolls FC Waffle

    7:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 15 March

    Band of Ballers B Civil Warriors

    7:00 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 14 March

    Dorsal Fins Tusken Raiders FC

    9:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 14 March

    Holy Goats Flop Jockeys

    8:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 14 March

    Reds Foot Like a Traction Engine

    8:45 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 14 March

    Powered By Beer QuoteWizard FC

    8:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 14 March

    TwandAthenas SoundHERS

    8:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 14 March

    Flames Girls Night Out

    8:30 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 14 March

    Golazos FC Beta Rhos FC

    8:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 14 March

    Expedia FC Romantic Roses FC

    8:15 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 14 March

    90 Minutes of Runs Real Smashed

    8:15 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 14 March

    Where’s The Net Public Stealth

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 14 March

    Jackson 12 RC Shooters

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 14 March

    Bandwagon FC FC Globo

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 14 March

    Los Peligrosos Here for the Beer

    7:15 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 14 March

    Tuesday Night Lights Manyoo FC

    7:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 14 March

    Pass on Grass Back That Pass Up

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 14 March

    Proliance Surgeons FC Dawn of Old Balz

    7:00 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 14 March

    Callipyge Mark II Red Steele It

    7:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 13 March

    The Hidden (Team Hideout) Flytrap Marketing FC

    8:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 13 March

    TBD – The downgrade Greenlake Piranhas

    8:45 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 13 March

    Dutch Touch FC Bottoms Up!

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 13 March

    Flowbees CD Chupacabras

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 13 March

    FC Hammer FBFC

    8:30 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 13 March

    Angry Emus Just For Fun

    8:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 13 March

    The Fire Breathers! Fake Madrid

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 13 March

    Nausicaa FC Space Donks

    8:15 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 13 March

    Orange Crush Toxic Avengers

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 13 March

    The Cones Good Times

    7:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 13 March

    Crush It San Patricio Wolf Pack

    7:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 13 March

    Washed Up Athletic Club Rain City Riot

    7:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 13 March

    Dream Panther Hazards

    7:00 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 13 March

    Decomps United Sweaty Sloths of Seatown

    7:00 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 13 March

    Nobody’s Hero Alan Thicke

    6:45 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 12 March

    Cantu Group FC Firecrackers

    6:15 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 12 March

    Tarof FC Grasskickers

    6:15 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 12 March

    Dig Your Own Hole Hip Replacements

    4:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 12 March

    FC World United Dora Dora FC

    4:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 12 March

    Painkillers Motrin Mommas

    4:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 12 March

    Hoary Marmots Vikings

    2:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 12 March

    Itsubishi Kyoko McSayonara Magic Pants

    2:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 12 March

    Scandal FC Photo 51

    2:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 12 March

    Diesel Sinister Muffin People

    2:15 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 12 March

    Viper Pigeons Ridiculous FC

    1:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 12 March

    Pain In The Grass 11 Left Feet

    1:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 12 March

    Not the Turf Cowboys Wheezers

    1:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 12 March

    Bushkickers ECSFC Roosevelt

    1:00 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 12 March

    Off the Wall Flaming Belles

    11:15 am
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 12 March

    Black Dog FC Chocolate

    11:15 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 12 March

    Naranja Mechanica Salsa Verde FC

    11:15 am
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 12 March

    Beercelona Team Casablanca

    11:15 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 12 March

    George Motley Crew

    9:30 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 12 March

    Nuns and Monkeys TEAM AZUL

    9:30 am
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 12 March

    Weit Laufen Madrona FC

    9:30 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 11 March

    Loco FC Ballin for Awareness

    1:30 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 10 March

    Screaming Red Machine Mr. Yuk

    8:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 10 March

    Friends And…… Furious George

    7:00 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 10 March

    Scrubs Supernaturals

    7:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 9 March

    INDOORSMEN SBOTAP FC

    9:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 9 March

    Code Zebra Soccakhan

    8:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 9 March

    Skee Ball Villains Abiding Dudes

    8:45 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 9 March

    Motley Woo-Tang

    8:45 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 9 March

    Lil’ Schmetzers Far Post

    8:45 pm
    Marymoor Park - Soccer #03
  • 9 March

    Outer Milan Mouses

    8:45 pm
    Nathan Hale High School Stadium Complex - Field
  • 9 March

    Green Legs and Spam Viejos

    8:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 9 March

    Eradicators Fletch

    8:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 9 March

    Freshly Squeezed Sock Mafia

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 9 March

    YOLO Toure Tom Selleck FC

    8:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 9 March

    Chef Goaldiggers FC

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 9 March

    D2a Game 2 - D2a Game 2

    8:15 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 9 March

    Not Surveilling Anyone (NSA) The Puppet Masters

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 9 March

    Purple Ocean FC Globo

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 9 March

    D2a Game 2 - D2a Game 2

    7:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 9 March

    D2a Game 2 - D2a Game 2

    7:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 9 March

    D2a Game 2 - D2a Game 2

    7:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 9 March

    Last Ditch Effort Performance Anxiety

    7:00 pm
    Nathan Hale High School Stadium Complex - Field
  • 9 March

    Binders Full of Women Wolley CF

    7:00 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 9 March

    Looking For Grass Red Stripe

    7:00 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 9 March

    Run Red Run Bugaga FC

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 8 March

    Flying Circus Black Dog Jr.

    8:45 pm
    Shoreline Park Field B
  • 8 March

    Aryana FC SuperMokh

    8:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 8 March

    Spruce Trees Flounders fc

    8:45 pm
    Shoreline Park Field A
  • 8 March

    Chelsea Clinton FC Messi Bears

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 8 March

    Hallucis Longus Wellspring United FC

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 8 March

    Seattle Metropolitans FC Blazing Firebirds FC

    8:30 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 8 March

    Balls & Dolls Band of Ballers B

    8:15 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 8 March

    Spaten FC Zoom

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 8 March

    QUATTRO FC Smalleys

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 8 March

    ECS FC Rainier The Civilly Disobedient

    7:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 8 March

    The Bad News Powerhouse Penguins

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 8 March

    Pep Jedison FC Vandelays

    7:00 pm
    Shoreline Park Field A
  • 8 March

    Game of Throw-Ins Red Rover United FC

    7:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 8 March

    Team Chi Blind Cattledogs

    7:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 8 March

    Civil Warriors Cool Runnings FC

    7:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 8 March

    Pups Squirrels

    6:45 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 7 March

    Here for the Beer Tuesday Night Lights

    8:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 7 March

    Coed D2 Game 3 Coed D2 Game 3

    8:45 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 7 March

    Coed D2 Game 3 Coed D2 Game 3

    8:45 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 7 March

    Real Smashed Internationals FC

    8:45 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 7 March

    Coed D2 Game 3 Coed D2 Game 3

    8:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 7 March

    Coed D2 Game 3 Coed D2 Game 3

    8:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 7 March

    SoundHERS Flames

    8:30 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 7 March

    TwandAthenas Girls Night Out

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 7 March

    Proliance Surgeons FC Golazos FC

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 7 March

    Flop Jockeys Manyoo FC

    8:15 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 7 March

    Jackson 12 Beta Rhos FC

    8:15 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 7 March

    Reds Expedia FC

    8:15 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 7 March

    Where’s The Net Back That Pass Up

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 7 March

    Orange Machine Washed Up Athletic Club

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 7 March

    Los Peligrosos Dorsal Fins

    7:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 7 March

    Tusken Raiders FC Holy Goats

    7:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 7 March

    Public Stealth Pass on Grass

    7:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 7 March

    Foot Like a Traction Engine Romantic Roses FC

    7:00 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 7 March

    RC Shooters Dawn of Old Balz

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 7 March

    Bandwagon FC 90 Minutes of Runs

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 7 March

    Red Steele It Callipyge Mark II

    6:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 6 March

    QuoteWizard FC The Fire Breathers!

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 6 March

    Cold Night in Stoke Rain City Riot

    8:45 pm
    Shoreline Park Field A
  • 6 March

    San Patricio Wolf Pack Release The Kraken!

    8:45 pm
    Shoreline Park Field B
  • 6 March

    Hazards Space Donks

    8:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 6 March

    Dream Panther Greenlake Piranhas

    8:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 6 March

    CD Chupacabras Alan Thicke

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 6 March

    Team Casablanca Fake Madrid

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 6 March

    Flytrap Marketing FC FBFC

    8:15 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 6 March

    The Cones Band of Ballers A

    8:15 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 6 March

    Decomps United Bottoms Up!

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 6 March

    Sweaty Sloths of Seatown Toxic Avengers

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 6 March

    Crush It Good Times

    7:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 6 March

    FC Hammer Angry Emus

    7:00 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 6 March

    The Hidden (Team Hideout) Here for Beer

    7:00 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 6 March

    TBD – The downgrade Nausicaa FC

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 6 March

    Dutch Touch FC Orange Crush

    7:00 pm
    Shoreline Park Field A
  • 6 March

    Flowbees Just For Fun

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 5 March

    Hoary Marmots Grasskickers

    4:30 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 5 March

    Motrin Mommas Off the Wall

    2:45 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 5 March

    Tarof FC Viper Pigeons

    2:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 5 March

    FC World United Diesel

    2:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 5 March

    Wheezers TEAM AZUL

    2:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 5 March

    Magic Pants Nuns and Monkeys

    2:45 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 5 March

    Ridiculous FC Firecrackers

    1:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 5 March

    Motley Crew Not the Turf Cowboys

    1:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 5 March

    ECSFC Roosevelt Scandal FC

    1:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 5 March

    Photo 51 Bushkickers

    1:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 5 March

    Painkillers Flaming Belles

    11:15 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 5 March

    Sinister Muffin People Pain In The Grass

    11:15 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 5 March

    Dora Dora FC Black Dog

    11:15 am
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 5 March

    The Empty Growlers Naranja Mechanica

    11:15 am
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 5 March

    Hip Replacements 11 Left Feet

    9:30 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 5 March

    FC Chocolate Dig Your Own Hole

    9:30 am
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 5 March

    Salsa Verde FC Vikings

    9:30 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 5 March

    Beercelona Madrona FC

    9:30 am
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 5 March

    Itsubishi Kyoko McSayonara George

    9:00 am
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 4 March

    Cantu Group FC Loco FC

    1:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 4 March

    Skills Clinic - Skills Clinic

    11:15 am
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 4 March

    Real Good Tired People Ballin for Awareness

    9:30 am
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 3 March

    Screaming Red Machine Friends And……

    8:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 3 March

    Supernaturals Furious George

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 2 March

    -

    8:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 2 March

    D2a Game 1 - D2a Game 1

    8:45 pm
    Shoreline Park Field A
  • 2 March

    D2a Game 1 - D2a Game 1

    8:45 pm
    Shoreline Park Field B
  • 2 March

    Last Ditch Effort Viejos

    8:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 2 March

    Green Legs and Spam Performance Anxiety

    8:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 2 March

    Run Red Run Red Stripe

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 2 March

    Looking For Grass Bugaga FC

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 2 March

    D2a Game 1 - D2a Game 1

    8:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 2 March

    Fletch Code Zebra

    8:15 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 2 March

    The Puppet Masters YOLO Toure

    8:15 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 2 March

    SBOTAP FC Purple Ocean

    8:15 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 2 March

    Skee Ball Villains Eradicators

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 2 March

    Dusty Dawgs Outer Milan

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 2 March

    Lil’ Schmetzers Mouses

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 2 March

    Abiding Dudes Soccakhan

    7:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 2 March

    Wolley CF Motley

    7:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 2 March

    Tom Selleck FC Sock Mafia

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 2 March

    Enraged Wookies Woo-Tang

    7:00 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 2 March

    Not Surveilling Anyone (NSA) Mr. Yuk

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 2 March

    Wallingford City FC Binders Full of Women

    6:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 2 March

    INDOORSMEN Goaldiggers FC

    6:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 1 March

    Pep Jedison Zoom

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 1 March

    Civil Warriors Smalleys

    8:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 1 March

    FC Waffle Scrubs

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 1 March

    Hallucis Longus Blazing Firebirds FC

    8:45 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 1 March

    Black Dog Jr. Flounders fc

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 1 March

    Balls & Dolls Team Chi

    8:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 1 March

    Cold Night in Stoke SuperMokh

    8:15 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 1 March

    Flying Circus Powerhouse Penguins

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 1 March

    The Bad News Spaten FC

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 1 March

    Chelsea Clinton FC Wellspring United FC

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 1 March

    ECS FC Rainier Pups

    7:00 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 1 March

    Aryana FC UW Foster

    7:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 1 March

    FC Vandelays Spruce Trees

    7:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 1 March

    Messi Bears Seattle Metropolitans FC

    7:00 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 1 March

    The Civilly Disobedient Squirrels

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 1 March

    Game of Throw-Ins Band of Ballers B

    6:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 1 March

    Taco Tuesday Cool Runnings FC

    6:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 28 February

    Flop Jockeys Dorsal Fins

    8:45 pm
    Nathan Hale High School Stadium Complex - Field
  • 28 February

    Coed D2 Game 2 Coed D2 Game 2

    8:45 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 28 February

    Coed D2 Game 2 Coed D2 Game 2

    8:45 pm
    Shoreline Park Field A
  • 28 February

    Coed D2 Game 2 Coed D2 Game 2

    8:45 pm
    Shoreline Park Field B
  • 28 February

    Washed Up Athletic Club Romantic Roses FC

    8:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 28 February

    Powered By Beer FC Globo

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 28 February

    RC Shooters Golazos FC

    8:30 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 28 February

    Tusken Raiders FC Manyoo FC

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 28 February

    Proliance Surgeons FC Beta Rhos FC

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 28 February

    Dawn of Old Balz Jackson 12

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 28 February

    Holy Goats Here for the Beer

    7:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 28 February

    Pass on Grass Where’s The Net

    7:45 pm
    Jane Addams Playfield (formerly Summit) - Soccer 02 (N/S)
  • 28 February

    QuoteWizard FC Real Smashed

    7:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 28 February

    TwandAthenas SoundHERS

    7:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 28 February

    Tuesday Night Lights Los Peligrosos

    7:00 pm
    Nathan Hale High School Stadium Complex - Field
  • 28 February

    Back That Pass Up Public Stealth

    7:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 28 February

    Expedia FC Orange Machine

    7:00 pm
    Marymoor Park - Soccer #02
  • 28 February

    Reds Foot Like a Traction Engine

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 28 February

    Callipyge Mark II Red Steele It

    7:00 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 28 February

    90 Minutes of Runs Internationals FC

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 27 February

    Crush It Release The Kraken!

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 27 February

    Dutch Touch FC Sweaty Sloths of Seatown

    8:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 27 February

    Flytrap Marketing FC Here for Beer

    8:30 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 27 February

    FC Hammer Just For Fun

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 27 February

    Fake Madrid The Fire Breathers!

    8:30 pm
    Robinswood Comm Pk - Soccer #1 (RWE)
  • 27 February

    Band of Ballers A Good Times

    8:30 pm
    Robinswood Comm Pk - Soccer #2 (RWW)
  • 27 February

    Orange Crush Bottoms Up!

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 27 February

    CD Chupacabras Angry Emus

    8:15 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 27 February

    Nausicaa FC Greenlake Piranhas

    7:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 27 February

    Dream Panther Space Donks

    7:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 27 February

    Rain City Riot Weit Laufen

    7:15 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 27 February

    The Cones San Patricio Wolf Pack

    7:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 27 February

    Decomps United Toxic Avengers

    7:00 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 27 February

    Alan Thicke Flowbees

    6:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 27 February

    FBFC Nobody’s Hero

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 27 February

    TBD – The downgrade Hazards

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 26 February

    Motrin Mommas Painkillers

    4:00 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 26 February

    The Empty Growlers Ridiculous FC

    3:00 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 26 February

    Magic Pants Wheezers

    3:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 26 February

    Ballin for Awareness Tarof FC

    2:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 26 February

    Pain In The Grass FC World United

    2:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 26 February

    Naranja Mechanica Vikings

    2:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 26 February

    Team Casablanca Madrona FC

    2:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 26 February

    Itsubishi Kyoko McSayonara Not the Turf Cowboys

    2:00 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 26 February

    FC Chocolate Dora Dora FC

    1:15 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 26 February

    Photo 51 ECSFC Roosevelt

    1:15 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 26 February

    Dig Your Own Hole Black Dog

    1:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 26 February

    Real Good Tired People Hoary Marmots

    1:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 26 February

    George Nuns and Monkeys

    1:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 26 February

    TEAM AZUL Motley Crew

    1:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 26 February

    Salsa Verde FC Firecrackers

    12:15 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 26 February

    Flaming Belles Off the Wall

    11:15 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 26 February

    11 Left Feet Diesel

    11:15 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 26 February

    Sinister Muffin People Hip Replacements

    9:30 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 26 February

    Bushkickers Scandal FC

    9:30 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 25 February

    Grasskickers Cantu Group FC

    1:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 25 February

    Skills Clinic - Skills Clinic

    11:15 am
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 25 February

    Viper Pigeons Loco FC

    9:30 am
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 24 February

    Friends And…… Green Legs and Spam

    8:30 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 24 February

    Smalleys Furious George

    8:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 24 February

    Red Stripe Screaming Red Machine

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 24 February

    Freshly Squeezed Supernaturals

    6:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 23 February

    Sock Mafia Mr. Yuk

    8:45 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 23 February

    SBOTAP FC Chef

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 23 February

    Wallingford City FC Motley

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 23 February

    Run Red Run Performance Anxiety

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 23 February

    Outer Milan Far Post

    8:30 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 23 February

    Purple Ocean INDOORSMEN

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 23 February

    Skee Ball Villains Code Zebra

    8:15 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 23 February

    Abiding Dudes Eradicators

    8:15 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 23 February

    Not Surveilling Anyone (NSA) YOLO Toure

    8:15 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 23 February

    Enraged Wookies Binders Full of Women

    8:15 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 23 February

    Fletch Soccakhan

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 23 February

    Wolley CF Woo-Tang

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 23 February

    Tom Selleck FC The Puppet Masters

    7:00 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 23 February

    Last Ditch Effort Looking For Grass

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 23 February

    Dusty Dawgs Mouses

    6:45 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 22 February

    The Civilly Disobedient Pups

    8:45 pm
    Shoreline Park Field B
  • 22 February

    QUATTRO FC Scrubs

    8:45 pm
    Shoreline Park Field A
  • 22 February

    Team Chi Band of Ballers B

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 22 February

    Game of Throw-Ins Blind Cattledogs

    8:30 pm
    Robinswood Comm Pk - Soccer #1 (RWE)
  • 22 February

    Balls & Dolls Red Rover United FC

    8:30 pm
    Robinswood Comm Pk - Soccer #2 (RWW)
  • 22 February

    Blazing Firebirds FC Wellspring United FC

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 22 February

    Chelsea Clinton FC Seattle Metropolitans FC

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 22 February

    UW Foster Jackson 12

    8:15 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 22 February

    Hallucis Longus Messi Bears

    8:15 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 22 February

    Black Dog Jr. Spruce Trees

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 22 February

    Cold Night in Stoke SuperMokh

    8:00 pm
    Jane Addams Playfield (formerly Summit) - Soccer 02 (N/S)
  • 22 February

    Flying Circus FC Vandelays

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 22 February

    Civil Warriors Taco Tuesday

    8:00 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 22 February

    Flounders fc Zoom

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 22 February

    Beercelona Aryana FC

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 22 February

    FC Waffle Cool Runnings FC

    7:00 pm
    Shoreline Park Field A
  • 22 February

    ECS FC Rainier Squirrels

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 22 February

    Powerhouse Penguins Spaten FC

    6:45 pm
    Nathan Hale High School Stadium Complex - Field
  • 21 February

    Tusken Raiders FC Los Peligrosos

    8:45 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 21 February

    Girls Night Out SoundHERS

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 21 February

    Holy Goats Dorsal Fins

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 21 February

    Flop Jockeys Here for the Beer

    8:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 21 February

    Public Stealth Where’s The Net

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 21 February

    Orange Machine Romantic Roses FC

    8:30 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 21 February

    Washed Up Athletic Club Reds

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 21 February

    Expedia FC Foot Like a Traction Engine

    8:30 pm
    Wilburton Hill Comm. Pk. - Soccer (WSF)
  • 21 February

    Bandwagon FC Real Smashed

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 21 February

    Flames Callipyge Mark II

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 21 February

    Coed D2 Game 1 Coed D2 Game 1

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 21 February

    Coed D2 Game 1 Coed D2 Game 1

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 21 February

    Coed D2 Game 1 Coed D2 Game 1

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 21 February

    Coed D2 Game 1 Coed D2 Game 1

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 21 February

    Manyoo FC Tuesday Night Lights

    7:00 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 21 February

    Back That Pass Up Pass on Grass

    6:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 21 February

    RC Shooters Beta Rhos FC

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 21 February

    Internationals FC Powered By Beer

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 21 February

    Dawn of Old Balz Golazos FC

    6:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 20 February

    Crush It Band of Ballers A

    8:45 pm
    Shoreline Park Field A
  • 20 February

    The Hidden (Team Hideout) Angry Emus

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 20 February

    Flowbees Flytrap Marketing FC

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 20 February

    FBFC Just For Fun

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 20 February

    Weit Laufen Fake Madrid

    8:30 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 20 February

    Dutch Touch FC Toxic Avengers

    8:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 20 February

    San Patricio Wolf Pack Good Times

    8:15 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 20 February

    The Cones Release The Kraken!

    8:15 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 20 February

    Rain City Riot Goaldiggers FC

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 20 February

    Hazards Greenlake Piranhas

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 20 February

    TBD – The downgrade Space Donks

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 20 February

    Sweaty Sloths of Seatown Bottoms Up!

    7:00 pm
    Shoreline Park Field A
  • 20 February

    Here for Beer CD Chupacabras

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 20 February

    Nobody’s Hero FC Hammer

    6:45 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 20 February

    Dream Panther Nausicaa FC

    6:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 19 February

    Grasskickers Naranja Mechanica

    4:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 19 February

    Photo 51 Scandal FC

    3:00 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 19 February

    Off the Wall Painkillers

    2:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 19 February

    FC World United 11 Left Feet

    2:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 19 February

    Vikings Salsa Verde FC

    2:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 19 February

    Team Casablanca Beercelona

    2:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 19 February

    ECSFC Roosevelt Bushkickers

    1:15 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 19 February

    Tarof FC Ridiculous FC

    1:00 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 19 February

    Wheezers Motley Crew

    1:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 19 February

    Magic Pants TEAM AZUL

    11:15 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 19 February

    Nuns and Monkeys Not the Turf Cowboys

    11:15 am
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 19 February

    Viper Pigeons The Empty Growlers

    9:30 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 19 February

    Dora Dora FC Dig Your Own Hole

    9:30 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 19 February

    FC Chocolate Sinister Muffin People

    9:30 am
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 18 February

    Cantu Group FC Hoary Marmots

    2:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 18 February

    Loco FC Real Good Tired People

    1:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 18 February

    Skills Clinic - Skills Clinic

    11:15 am
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 17 February

    Supernaturals Screaming Red Machine

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 16 February

    Sporting Oranges Tang with a Bang

    8:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 16 February

    Freshly Squeezed Mr. Yuk

    8:45 pm
    Shoreline Park Field A
  • 16 February

    Lil’ Schmetzers Dusty Dawgs

    8:45 pm
    Shoreline Park Field B
  • 16 February

    Back Dat Pass Up Turtles

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 16 February

    Skee Ball Villains Soccakhan

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 16 February

    Eradicators Code Zebra

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 16 February

    Abiding Dudes Fletch

    8:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 16 February

    Wallingford City FC Woo-Tang

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 16 February

    Purple Ocean Chef

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 16 February

    The Puppet Masters Tom Selleck FC

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 16 February

    Not Surveilling Anyone (NSA) YOLO Toure

    8:00 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 16 February

    Renegades Begonias

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 16 February

    Far Post Mouses

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 16 February

    Goaldiggers FC INDOORSMEN

    7:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 16 February

    Ballerz (Thurs) ALDA CREATIONS FC

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 16 February

    Binders Full of Women Motley

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 16 February

    Viejos Bugaga FC

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 16 February

    Enraged Wookies Wolley CF

    6:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 15 February

    Pups ECS FC Rainier

    8:45 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 15 February

    Powerhouse Penguins Spruce Trees

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 15 February

    UW Foster SuperMokh

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 15 February

    Spaten FC Black Dog Jr.

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 15 February

    FC Vandelays Zoom

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 15 February

    Game of Throw-Ins Balls & Dolls

    8:30 pm
    Wilburton Hill Comm. Pk. - Soccer (WSF)
  • 15 February

    Scrubs Cool Runnings FC

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 15 February

    QUATTRO FC FC Waffle

    8:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 15 February

    Messi Bears Taco Tuesday

    8:00 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 15 February

    Blind Cattledogs Band of Ballers B

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 15 February

    Red Rover United FC Team Chi

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 15 February

    Hallucis Longus Seattle Metropolitans FC

    8:00 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 15 February

    Powered By Beer Cold Night in Stoke

    7:00 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 15 February

    The Bad News Flying Circus

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 15 February

    Pep Jedison Flounders fc

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 15 February

    Chelsea Clinton FC Blazing Firebirds FC

    6:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 15 February

    Squirrels The Civilly Disobedient

    6:15 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 15 February
    11:26 am
  • 14 February

    Sharks ManChestHair United

    8:45 pm
    Shoreline Park Field A
  • 14 February

    Vandely industries Ballerz (Tues)

    8:45 pm
    Shoreline Park Field B
  • 14 February

    Dorsal Fins Here for the Beer

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 14 February

    Flop Jockeys Holy Goats

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 14 February

    Manyoo FC Tusken Raiders FC

    8:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 14 February

    Reds Orange Machine

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 14 February

    Foot Like a Traction Engine Expedia FC

    8:30 pm
    Robinswood Comm Pk - Soccer #1 (RWE)
  • 14 February

    Wonderballs One Touch Too Many

    8:30 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 14 February

    Washington Generals Seattle Red

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 14 February

    FC Globo 90 Minutes of Runs

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 14 February

    Bandwagon FC Internationals FC

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 14 February

    Flames Girls Night Out

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 14 February

    Red Steele It TwandAthenas

    8:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 14 February

    Beta Rhos FC Dawn of Old Balz

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 14 February

    Los Peligrosos Tuesday Night Lights

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 14 February

    Public Stealth Back That Pass Up

    6:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 14 February

    Where’s The Net Pass on Grass

    6:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 14 February

    Proliance Surgeons FC Jackson 12

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 14 February

    Real Smashed QuoteWizard FC

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 13 February

    Here for Beer Angry Emus

    8:30 pm
    Bobby Morris Playfield - Soccer
  • 13 February

    Flowbees FBFC

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 13 February

    Fake Madrid Goaldiggers FC

    8:30 pm
    Nathan Hale High School Stadium Complex - Field
  • 13 February

    The Cones Crush It

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 13 February

    Band of Ballers A San Patricio Wolf Pack

    8:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 13 February

    Space Donks Greenlake Piranhas

    8:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 13 February

    Decomps United Orange Crush

    8:30 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 13 February

    Rain City Riot The Fire Breathers!

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 13 February

    Nobody’s Hero The Hidden (Team Hideout)

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 13 February

    Just For Fun Alan Thicke

    6:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 13 February

    FC Hammer Flytrap Marketing FC

    6:45 pm
    Nathan Hale High School Stadium Complex - Field
  • 13 February

    Release The Kraken! Good Times

    6:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 13 February

    Nausicaa FC Hazards

    6:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 13 February

    TBD – The downgrade Dream Panther

    6:15 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 12 February

    Off the Wall Motrin Mommas

    3:00 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 12 February

    Bushkickers Photo 51

    3:00 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 12 February

    Loco FC Tarof FC

    2:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 12 February

    Firecrackers Grasskickers

    2:45 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 12 February

    Wheezers Magic Pants

    2:45 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 12 February

    Nuns and Monkeys Itsubishi Kyoko McSayonara

    2:45 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 12 February

    Weit Laufen Team Casablanca

    2:45 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 12 February

    Black Dog FC World United

    1:15 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 12 February

    Scandal FC ECSFC Roosevelt

    1:15 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 12 February

    Flaming Belles Painkillers

    1:00 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 12 February

    Ridiculous FC The Empty Growlers

    1:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 12 February

    11 Left Feet Dora Dora FC

    1:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 12 February

    Naranja Mechanica Hoary Marmots

    1:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 12 February

    Motley Crew TEAM AZUL

    1:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 12 February

    Dig Your Own Hole Pain In The Grass

    11:15 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 12 February

    Sinister Muffin People Diesel

    11:15 am
    Miller Playfield - Soccer
  • 12 February

    Aryana FC Madrona FC

    11:15 am
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 12 February

    Ballin for Awareness Viper Pigeons

    9:30 am
    Miller Playfield - Soccer
  • 12 February

    Hip Replacements FC Chocolate

    9:30 am
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 12 February

    Not the Turf Cowboys George

    9:30 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 11 February

    Skills Clinic - Skills Clinic

    11:15 am
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 11 February

    Salsa Verde FC Real Good Tired People

    9:30 am
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 10 February

    Screaming Red Machine Looking For Grass

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 10 February

    Furious George Green Legs and Spam

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 10 February

    Friends And…… Supernaturals

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 9 February

    Tang with a Bang Ballerz (Thurs)

    8:45 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 9 February

    Soccakhan Code Zebra

    8:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 9 February

    Sporting Oranges ALDA CREATIONS FC

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 9 February

    Begonias Back Dat Pass Up

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 9 February

    Fletch Eradicators

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 9 February

    Abiding Dudes Skee Ball Villains

    8:30 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 9 February

    Not Surveilling Anyone (NSA) The Puppet Masters

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 9 February

    Performance Anxiety Bugaga FC

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 9 February

    Last Ditch Effort Red Stripe

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 9 February

    Lil’ Schmetzers Outer Milan

    8:30 pm
    Sealth High School Stadium Complex - Stadium Field
  • 9 February

    Freshly Squeezed Sock Mafia

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 9 February

    FC Globo Goaldiggers FC

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 9 February

    Binders Full of Women Woo-Tang

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 9 February

    YOLO Toure Tom Selleck FC

    7:00 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 9 February

    SBOTAP FC Purple Ocean

    7:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 9 February

    Renegades Turtles

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 9 February

    Run Red Run Viejos

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 9 February

    Enraged Wookies Motley

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 9 February

    Wolley CF Wallingford City FC

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 9 February

    Far Post Dusty Dawgs

    6:45 pm
    Sealth High School Stadium Complex - Stadium Field
  • 9 February

    INDOORSMEN Chef

    6:45 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 8 February

    Smalleys FC Waffle

    8:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 8 February

    Powerhouse Penguins Black Dog Jr.

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 8 February

    SuperMokh Aryana FC

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 8 February

    Civil Warriors Taco Tuesday

    8:30 pm
    Wilburton Hill Comm. Pk. - Soccer (WSF)
  • 8 February

    Red Rover United FC Blind Cattledogs

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 8 February

    Balls & Dolls Game of Throw-Ins

    8:30 pm
    Robinswood Comm Pk - Soccer #1 (RWE)
  • 8 February

    Cool Runnings FC QUATTRO FC

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 8 February

    Hallucis Longus Chelsea Clinton FC

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 8 February

    Spruce Trees 1 : 1 Zoom

    8:15 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 8 February

    Squirrels Pups

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 8 February

    ECS FC Rainier The Civilly Disobedient

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 8 February

    The Bad News Pep Jedison

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 8 February

    Blazing Firebirds FC Messi Bears

    7:00 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 8 February

    Flying Circus Spaten FC

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 8 February

    Seattle Metropolitans FC Wellspring United FC

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 7 February

    Proliance Surgeons FC RC Shooters

    8:45 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 7 February

    Tusken Raiders FC Flop Jockeys

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 7 February

    Manyoo FC Holy Goats

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 7 February

    Expedia FC Reds

    8:30 pm
    Robinswood Comm Pk - Soccer #2 (RWW)
  • 7 February

    QuoteWizard FC 90 Minutes of Runs

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 7 February

    Real Smashed Powered By Beer

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 7 February

    Golazos FC Dawn of Old Balz

    8:30 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 7 February

    SoundHERS TwandAthenas

    8:30 pm
    Robinswood Comm Pk - Soccer #1 (RWE)
  • 7 February

    ManChestHair United Seattle Red

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 7 February

    Sharks Washington Generals

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 7 February

    Red Steele It Flames

    8:15 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 7 February

    Back That Pass Up Where’s The Net

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 7 February

    Washed Up Athletic Club Orange Machine

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 7 February

    UW Foster Beta Rhos FC

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 7 February

    Internationals FC Bandwagon FC

    7:00 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 7 February

    Tuesday Night Lights Dorsal Fins

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 7 February

    Romantic Roses FC Foot Like a Traction Engine

    6:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 7 February

    Girls Night Out Callipyge Mark II

    6:45 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 7 February

    Ballerz (Tues) One Touch Too Many

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 7 February

    Vandely industries Wonderballs

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 6 February

    CD Chupacabras FC Hammer

    8:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 6 February

    Fake Madrid Cold Night in Stoke

    8:45 pm
    Shoreline Park Field A
  • 6 February

    Toxic Avengers Orange Crush

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 6 February

    The Hidden (Team Hideout) Alan Thicke

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 6 February

    Rain City Riot The Fire Breathers!

    8:30 pm
    Wilburton Hill Comm. Pk. - Soccer (WSF)
  • 6 February

    Crush It The Cones

    8:15 pm
    Bobby Morris Playfield - Soccer
  • 6 February

    Hazards Dream Panther

    8:15 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 6 February

    Nobody’s Hero Just For Fun

    8:00 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 6 February

    Greenlake Piranhas TBD – The downgrade

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 6 February

    Sweaty Sloths of Seatown Decomps United

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 6 February

    Band of Ballers A Release The Kraken!

    7:00 pm
    Shoreline Park Field A
  • 6 February

    Space Donks Nausicaa FC

    7:00 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 6 February

    Bottoms Up! Dutch Touch FC

    7:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 6 February

    FBFC Angry Emus

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 6 February

    Flowbees Here for Beer

    6:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 5 February

    Motrin Mommas Flaming Belles

    3:15 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 5 February

    Painkillers Off the Wall

    1:30 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 5 February

    Sinister Muffin People 11 Left Feet

    1:30 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 5 February

    The Empty Growlers Tarof FC

    1:00 pm
    Bobby Morris Playfield - Soccer
  • 5 February

    Pain In The Grass Dora Dora FC

    1:00 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 5 February

    George Wheezers

    1:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 5 February

    Dig Your Own Hole FC World United

    12:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 5 February

    Grasskickers Salsa Verde FC

    11:15 am
    Miller Playfield - Soccer
  • 5 February

    Team Casablanca Weit Laufen

    11:15 am
    Bobby Morris Playfield - Soccer
  • 5 February

    Scandal FC Bushkickers

    11:15 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 5 February

    TEAM AZUL Itsubishi Kyoko McSayonara

    11:00 am
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 5 February

    Ridiculous FC Loco FC

    9:30 am
    Miller Playfield - Soccer
  • 5 February

    Madrona FC Beercelona

    9:30 am
    Bobby Morris Playfield - Soccer
  • 5 February

    ECSFC Roosevelt Photo 51

    9:30 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 5 February

    Black Dog Hip Replacements

    9:15 am
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 4 February

    Ballin for Awareness Cantu Group FC

    2:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 4 February

    Vikings Real Good Tired People

    1:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 4 February

    Diesel FC Chocolate

    12:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 4 February

    Skills Clinic - Skills Clinic

    11:15 am
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 4 February

    Firecrackers Naranja Mechanica

    9:15 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 3 February

    Screaming Red Machine Supernaturals

    8:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 3 February

    Furious George Friends And……

    6:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 2 February

    Last Ditch Effort Green Legs and Spam

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 2 February

    The Puppet Masters Freshly Squeezed

    8:45 pm
    Shoreline Park Field B
  • 2 February

    Back Dat Pass Up Renegades

    8:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 2 February

    Viejos Performance Anxiety

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 2 February

    Turtles Begonias

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 2 February

    Soccakhan Abiding Dudes

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 2 February

    Code Zebra Fletch

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 2 February

    Tom Selleck FC Sock Mafia

    8:30 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 2 February

    Looking For Grass Run Red Run

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 2 February

    Far Post Lil’ Schmetzers

    8:30 pm
    Nathan Hale High School Stadium Complex - Field
  • 2 February

    Not Surveilling Anyone (NSA) Mr. Yuk

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 2 February

    Wolley CF Binders Full of Women

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 2 February

    Woo-Tang Motley

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 2 February

    Purple Ocean SBOTAP FC

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 2 February

    Ballerz (Thurs) Sporting Oranges

    7:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 2 February

    ALDA CREATIONS FC Tang with a Bang

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 2 February

    Enraged Wookies Wallingford City FC

    7:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 2 February

    Eradicators Skee Ball Villains

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 2 February

    Bugaga FC Red Stripe

    6:45 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 2 February

    Mouses Outer Milan

    6:45 pm
    Nathan Hale High School Stadium Complex - Field
  • 2 February

    Goaldiggers FC Chef

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 1 February

    Spruce Trees 2 : 6 Flounders fc

    8:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 1 February

    INDOORSMEN 0 : 2 UW Foster

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 1 February

    Wellspring United FC 1 : 3 Hallucis Longus

    8:45 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 1 February

    SuperMokh 0 : 0 Beercelona

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 1 February

    Spaten FC 3 : 7 Flying Circus

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 1 February

    FC Waffle 0 : 2 Taco Tuesday

    8:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 1 February

    FC Vandelays 2 : 5 Pep Jedison

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 1 February

    Band of Ballers B 5 : 2 Game of Throw-Ins

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 1 February

    Blind Cattledogs 4 : 1 Red Rover United FC

    8:15 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 1 February

    ECS FC Rainier Pups

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 1 February

    Scrubs 1 : 0 Smalleys

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 1 February

    QUATTRO FC 5 : 0 Civil Warriors

    8:00 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 1 February

    Messi Bears 1 : 6 Chelsea Clinton FC

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 1 February

    Powerhouse Penguins 5 : 0 Black Dog Jr.

    7:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 1 February

    Cold Night in Stoke 3 : 2 Aryana FC

    7:00 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 1 February

    Zoom 1 : 0 The Bad News

    7:00 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 1 February

    Squirrels 11 : 1 The Civilly Disobedient

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 1 February

    Team Chi 3 : 1 Balls & Dolls

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 1 February

    Seattle Metropolitans FC 2 : 0 Blazing Firebirds FC

    6:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 31 January

    TwandAthenas 1 : 2 Flames

    8:45 pm
    Shoreline Park Field B
  • 31 January

    RC Shooters 6 : 1 Jackson 12

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 31 January

    Beta Rhos FC 2 : 2 Golazos FC

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 31 January

    The Fire Breathers! 1 : 0 Real Smashed

    8:30 pm
    Wilburton Hill Comm. Pk. - Soccer (WSF)
  • 31 January

    SoundHERS 1 : 3 Girls Night Out

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 31 January

    Seattle Red 1 : 8 Wonderballs

    8:30 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 31 January

    Sharks 8 : 0 Ballerz (Tues)

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 31 January

    One Touch Too Many Washington Generals

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 31 January

    Dorsal Fins 2 : 1 Los Peligrosos

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 31 January

    Washed Up Athletic Club 0 : 5 Expedia FC

    8:15 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 31 January

    Romantic Roses FC 2 : 4 Reds

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 31 January

    Foot Like a Traction Engine Orange Machine

    8:00 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 31 January

    Internationals FC 0 : 2 Powered By Beer

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 31 January

    90 Minutes of Runs 1 : 2 Bandwagon FC

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 31 January

    QuoteWizard FC 2 : 3 FC Globo

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 31 January

    ManChestHair United 5 : 1 Vandely industries

    7:00 pm
    Marymoor Park - Soccer #04
  • 31 January

    Tusken Raiders FC 1 : 2 Tuesday Night Lights

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 31 January

    Public Stealth 6 : 1 Pass on Grass

    6:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 31 January

    Dawn of Old Balz 4 : 2 Proliance Surgeons FC

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 31 January

    Callipyge Mark II 0 : 1 Red Steele It

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 31 January

    Here for the Beer 7 : 0 Flop Jockeys

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 30 January

    Angry Emus 0 : 0 Nobody’s Hero

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 30 January

    The Hidden (Team Hideout) 1 : 7 CD Chupacabras

    8:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 30 January

    Release The Kraken! 0 : 2 Band of Ballers A

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 30 January

    Toxic Avengers 1 : 2 Bottoms Up!

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 30 January

    Dutch Touch FC 2 : 2 Decomps United

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 30 January

    FC Hammer 4 : 3 Flowbees

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 30 January

    San Patricio Wolf Pack 1 : 3 Crush It

    8:00 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 30 January

    Orange Crush 3 : 2 Sweaty Sloths of Seatown

    8:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 30 January

    Just For Fun 6 : 4 Flytrap Marketing FC

    6:45 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 30 January

    Here for Beer 0 : 0 Alan Thicke

    6:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 30 January

    Rain City Riot Fake Madrid

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 30 January

    Good Times 1 : 12 The Cones

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 30 January

    Hazards 2 : 3 TBD – The downgrade

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 29 January

    Real Good Tired People 1 : 6 Grasskickers

    3:00 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 29 January

    Painkillers 1 : 1 Motrin Mommas

    2:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 29 January

    FC Chocolate 1 : 1 FC World United

    2:45 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 29 January

    Hoary Marmots 0 : 2 Salsa Verde FC

    2:45 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 29 January

    Not the Turf Cowboys 8 : 0 Magic Pants

    2:45 pm
    Bobby Morris Playfield - Soccer
  • 29 January

    Weit Laufen Beercelona

    1:15 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 29 January

    The Empty Growlers 0 : 0 Ballin for Awareness

    1:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 29 January

    Hip Replacements 5 : 2 11 Left Feet

    1:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 29 January

    Firecrackers 1 : 0 Vikings

    1:00 pm
    Bobby Morris Playfield - Soccer
  • 29 January

    Wheezers 0 : 4 Itsubishi Kyoko McSayonara

    1:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 29 January

    Off the Wall 1 : 0 Flaming Belles

    11:15 am
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 29 January

    Dora Dora FC 1 : 1 Diesel

    11:15 am
    Bobby Morris Playfield - Soccer
  • 29 January

    Dig Your Own Hole 2 : 3 Sinister Muffin People

    11:15 am
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 29 January

    Scandal FC 2 : 2 Photo 51

    11:15 am
    Miller Playfield - Soccer
  • 29 January

    SuperMokh 0 : 0 Madrona FC

    11:00 am
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 29 January

    Ridiculous FC 6 : 4 Viper Pigeons

    9:30 am
    Bobby Morris Playfield - Soccer
  • 29 January

    Black Dog 1 : 5 Pain In The Grass

    9:30 am
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 29 January

    Motley Crew 2 : 3 Nuns and Monkeys

    9:30 am
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 29 January

    Bushkickers 0 : 0 ECSFC Roosevelt

    9:30 am
    Miller Playfield - Soccer
  • 29 January

    TEAM AZUL 1 : 1 George

    9:15 am
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 28 January

    Tarof FC 3 : 2 Loco FC

    1:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 28 January

    Skills Clinic - Skills Clinic

    11:15 am
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 28 January

    Naranja Mechanica 0 : 1 Cantu Group FC

    9:30 am
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 27 January

    Furious George 1 : 0 Viejos

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 27 January

    Friends And…… 6 : 3 Mr. Yuk

    8:15 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 27 January

    Red Stripe 0 : 5 Supernaturals

    7:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 26 January

    Ballerz (Thurs) 2 : 4 Turtles

    8:45 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 26 January

    ALDA CREATIONS FC 6 : 2 Back Dat Pass Up

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 26 January

    Sporting Oranges 2 : 4 Begonias

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 26 January

    Abiding Dudes 1 : 3 Code Zebra

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 26 January

    Green Legs and Spam 0 : 3 Bugaga FC

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 26 January

    Tang with a Bang 1 : 0 Renegades

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 26 January

    Woo-Tang 3 : 1 Wolley CF

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 26 January

    Dusty Dawgs 4 : 0 Lil’ Schmetzers

    8:30 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 26 January

    Eradicators 1 : 3 Soccakhan

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 26 January

    Freshly Squeezed 1 : 3 YOLO Toure

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 26 January

    Sock Mafia 1 : 1 The Puppet Masters

    8:00 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 26 January

    Goaldiggers FC 4 : 4 Bandwagon FC

    8:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 26 January

    Motley 1 : 2 Wallingford City FC

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 26 January

    Purple Ocean 1 : 3 Chef

    8:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 26 January

    Not Surveilling Anyone (NSA) 2 : 1 Tom Selleck FC

    7:00 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 26 January

    Fletch 1 : 1 Skee Ball Villains

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 26 January

    Run Red Run 4 : 2 Last Ditch Effort

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 26 January

    Looking For Grass 4 : 7 Performance Anxiety

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 26 January

    Binders Full of Women 1 : 1 Enraged Wookies

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 26 January

    Mouses 1 : 3 Far Post

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 26 January

    SBOTAP FC 1 : 8 INDOORSMEN

    6:45 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 25 January

    Flying Circus 3 : 0 The Bad News

    8:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 25 January

    Wellspring United FC 6 : 0 Taco Tuesday

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 25 January

    Blind Cattledogs 5 : 1 Team Chi

    8:45 pm
    Shoreline Park Field B
  • 25 January

    Cold Night in Stoke 1 : 1 UW Foster

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 25 January

    Spruce Trees 1 : 5 FC Vandelays

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 25 January

    Blazing Firebirds FC 0 : 2 Hallucis Longus

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 25 January

    Powered By Beer 5 : 3 Aryana FC

    8:15 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 25 January

    Flounders fc 3 : 5 Powerhouse Penguins

    8:00 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 25 January

    Red Rover United FC 4 : 0 Game of Throw-Ins

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 25 January

    Scrubs 3 : 1 FC Waffle

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 25 January

    Seattle Metropolitans FC 1 : 2 Messi Bears

    8:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 25 January

    Pups 6 : 0 The Civilly Disobedient

    7:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 25 January

    Black Dog Jr. 2 : 0 Spaten FC

    7:00 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 25 January

    Band of Ballers B 1 : 3 Balls & Dolls

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 25 January

    Zoom 1 : 5 Pep Jedison

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 25 January

    Squirrels 0 : 3 ECS FC Rainier

    6:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 25 January

    Cool Runnings FC 0 : 7 Civil Warriors

    6:15 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 25 January

    Smalleys 2 : 1 QUATTRO FC

    6:15 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 24 January

    Internationals FC 2 : 6 Real Smashed

    8:45 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 24 January

    Pass on Grass 0 : 3 Back That Pass Up

    8:30 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 24 January

    Dawn of Old Balz 2 : 1 Beta Rhos FC

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 24 January

    TwandAthenas 4 : 1 Callipyge Mark II

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 24 January

    Washington Generals 3 : 1 ManChestHair United

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 24 January

    Holy Goats 4 : 2 Tuesday Night Lights

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 24 January

    Flop Jockeys 1 : 4 Los Peligrosos

    8:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 24 January

    RC Shooters 3 : 2 Proliance Surgeons FC

    8:15 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 24 January

    Where’s The Net 0 : 5 Public Stealth

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 24 January

    Foot Like a Traction Engine 1 : 0 Reds

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 24 January

    Red Steele It 6 : 0 SoundHERS

    8:00 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 24 January

    90 Minutes of Runs 1 : 3 FC Globo

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 24 January

    Flames 2 : 1 Girls Night Out

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 24 January

    Seattle Red 1 : 4 Sharks

    8:00 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 24 January

    Orange Machine 4 : 0 Expedia FC

    7:00 pm
    Marymoor Park - Soccer #02
  • 24 January

    One Touch Too Many 1 : 2 Vandely industries

    7:00 pm
    Marymoor Park - Soccer #01
  • 24 January

    Dorsal Fins 0 : 2 Manyoo FC

    7:00 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 24 January

    Romantic Roses FC 2 : 4 Washed Up Athletic Club

    6:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 24 January

    Jackson 12 2 : 4 Golazos FC

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 24 January

    Ballerz (Tues) 3 : 0 Wonderballs

    6:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 24 January

    Here for the Beer 4 : 2 Tusken Raiders FC

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 23 January

    Good Times 5 : 1 Crush It

    8:45 pm
    Shoreline Park Field A
  • 23 January

    Band of Ballers A 1 : 1 The Cones

    8:45 pm
    Shoreline Park Field B
  • 23 January

    Bottoms Up! 1 : 0 Decomps United

    8:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 23 January

    Nobody’s Hero 0 : 0 Flytrap Marketing FC

    8:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 23 January

    Fake Madrid 4 : 2 Rain City Riot

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 23 January

    Greenlake Piranhas 6 : 2 Dream Panther

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 23 January

    Toxic Avengers 5 : 1 Sweaty Sloths of Seatown

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 23 January

    Alan Thicke 0 : 0 FC Hammer

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 23 January

    FBFC 0 : 4 The Hidden (Team Hideout)

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 23 January

    The Fire Breathers! 4 : 2 QuoteWizard FC

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 23 January

    Release The Kraken! 4 : 4 San Patricio Wolf Pack

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 23 January

    Nausicaa FC 2 : 0 TBD – The downgrade

    7:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 23 January

    Here for Beer 3 : 6 Just For Fun

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 23 January

    Flowbees 0 : 2 CD Chupacabras

    6:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 23 January

    Space Donks 0 : 0 Hazards

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 23 January

    Orange Crush 1 : 1 Dutch Touch FC

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 22 January

    Motrin Mommas 1 : 0 Off the Wall

    5:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 22 January

    Vikings 0 : 0 Grasskickers

    3:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 22 January

    Tarof FC 4 : 8 The Empty Growlers

    2:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 22 January

    George 2 : 1 Magic Pants

    2:45 pm
    Bobby Morris Playfield - Soccer
  • 22 January

    Nuns and Monkeys 4 : 3 Wheezers

    2:45 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 22 January

    Not the Turf Cowboys 4 : 4 TEAM AZUL

    2:45 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 22 January

    Beercelona 8 : 4 Weit Laufen

    2:45 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 22 January

    FC World United 5 : 2 Sinister Muffin People

    2:00 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 22 January

    Painkillers 1 : 4 Flaming Belles

    1:00 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 22 January

    Loco FC 2 : 2 Viper Pigeons

    1:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 22 January

    Diesel 3 : 2 Black Dog

    1:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 22 January

    Pain In The Grass 2 : 1 FC Chocolate

    1:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 22 January

    Scandal FC 1 : 1 Bushkickers

    1:00 pm
    Bobby Morris Playfield - Soccer
  • 22 January

    Team Casablanca 4 : 2 Madrona FC

    12:15 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 22 January

    Dora Dora FC 1 : 1 Hip Replacements

    11:15 am
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 22 January

    Hoary Marmots 1 : 4 Naranja Mechanica

    11:15 am
    Miller Playfield - Soccer
  • 22 January

    ECSFC Roosevelt 1 : 1 Photo 51

    11:15 am
    Bobby Morris Playfield - Soccer
  • 22 January

    11 Left Feet 3 : 6 Dig Your Own Hole

    9:30 am
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 22 January

    Firecrackers 2 : 5 Salsa Verde FC

    9:30 am
    Miller Playfield - Soccer
  • 22 January

    Itsubishi Kyoko McSayonara 1 : 2 Motley Crew

    9:30 am
    Bobby Morris Playfield - Soccer
  • 21 January

    Cantu Group FC 5 : 2 Real Good Tired People

    1:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 21 January

    Skills Clinic - Skills Clinic

    11:15 am
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 21 January

    Ballin for Awareness 0 : 0 Ridiculous FC

    9:30 am
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 20 January

    Looking For Grass 3 : 0 Screaming Red Machine

    8:15 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 20 January

    Freshly Squeezed Furious George

    8:15 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 20 January

    Friends And…… 1 : 5 Viejos

    8:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 19 January

    SBOTAP FC 2 : 2 Bandwagon FC

    8:45 pm
    Shoreline Park Field B
  • 19 January

    YOLO Toure 0 : 7 The Puppet Masters

    8:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 19 January

    Mouses 1 : 5 Lil’ Schmetzers

    8:45 pm
    Marymoor Park - Soccer #05
  • 19 January

    Begonias 4 : 2 ALDA CREATIONS FC

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 19 January

    Code Zebra 0 : 4 Skee Ball Villains

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 19 January

    Performance Anxiety 8 : 3 Red Stripe

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 19 January

    Green Legs and Spam 2 : 1 Run Red Run

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 19 January

    Renegades 7 : 0 Ballerz (Thurs)

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 19 January

    Chef 0 : 7 INDOORSMEN

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 19 January

    Eradicators 3 : 3 Abiding Dudes

    8:15 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 19 January

    Turtles 1 : 6 Tang with a Bang

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 19 January

    Soccakhan 2 : 6 Fletch

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 19 January

    Woo-Tang 2 : 2 Wallingford City FC

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 19 January

    Mr. Yuk 4 : 2 Sock Mafia

    7:00 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 19 January

    Outer Milan 2 : 3 Dusty Dawgs

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 19 January

    Back Dat Pass Up 2 : 4 Sporting Oranges

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 19 January

    Last Ditch Effort 2 : 2 Bugaga FC

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 19 January

    Tom Selleck FC 2 : 4 Not Surveilling Anyone (NSA)

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 19 January

    Goaldiggers FC 5 : 7 Purple Ocean

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 19 January

    Wolley CF 3 : 0 Enraged Wookies

    6:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 19 January

    Motley 2 : 2 Binders Full of Women

    6:15 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 18 January

    ECS FC Rainier 2 : 0 The Civilly Disobedient

    8:30 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 18 January

    Aryana FC 3 : 3 SuperMokh

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 18 January

    Pep Jedison 1 : 4 Taco Tuesday

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 18 January

    FC Vandelays 2 : 5 Flying Circus

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 18 January

    Spaten FC 0 : 2 Powerhouse Penguins

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 18 January

    Blind Cattledogs 3 : 5 Balls & Dolls

    8:30 pm
    Wilburton Hill Comm. Pk. - Soccer (WSF)
  • 18 January

    Team Chi 0 : 3 Game of Throw-Ins

    8:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 18 January

    Cool Runnings FC 2 : 1 Smalleys

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 18 January

    Scrubs 0 : 1 Civil Warriors

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 18 January

    Wellspring United FC 1 : 2 Blazing Firebirds FC

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 18 January

    Messi Bears 3 : 2 Hallucis Longus

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 18 January

    Pups 5 : 1 Squirrels

    6:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 18 January

    Zoom 1 : 0 Flounders fc

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 18 January

    Band of Ballers B 4 : 4 Red Rover United FC

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 18 January

    The Bad News 3 : 1 Black Dog Jr.

    6:15 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 18 January

    FC Waffle 2 : 3 QUATTRO FC

    6:15 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 18 January

    Seattle Metropolitans FC 0 : 1 Chelsea Clinton FC

    6:15 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 17 January

    Flames 1 : 1 SoundHERS

    8:45 pm
    Marymoor Park - Soccer #01
  • 17 January

    ManChestHair United 2 : 1 Wonderballs

    8:45 pm
    Shoreline Park Field B
  • 17 January

    90 Minutes of Runs 1 : 3 Internationals FC

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 17 January

    Callipyge Mark II 1 : 1 Red Steele It

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 17 January

    Vandely industries 2 : 3 Seattle Red

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 17 January

    Ballerz (Tues) 5 : 3 Washington Generals

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 17 January

    Here for the Beer 1 : 3 Dorsal Fins

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 17 January

    Manyoo FC 4 : 4 Los Peligrosos

    8:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 17 January

    Beta Rhos FC 7 : 4 RC Shooters

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 17 January

    Girls Night Out 2 : 1 TwandAthenas

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 17 January

    Holy Goats 3 : 3 Tusken Raiders FC

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 17 January

    Back That Pass Up 3 : 3 Public Stealth

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 17 January

    Expedia FC 6 : 1 Romantic Roses FC

    7:00 pm
    Marymoor Park - Soccer #01
  • 17 January

    Orange Machine 4 : 2 Foot Like a Traction Engine

    7:00 pm
    Marymoor Park - Soccer #02
  • 17 January

    Pass on Grass 2 : 1 Where’s The Net

    6:45 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 17 January

    Proliance Surgeons FC 3 : 1 Jackson 12

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 17 January

    Golazos FC 5 : 0 UW Foster

    6:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 17 January

    FC Globo 0 : 5 Real Smashed

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 17 January

    Powered By Beer 7 : 0 QuoteWizard FC

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 17 January

    Sharks 3 : 2 One Touch Too Many

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 16 January

    Alan Thicke 4 : 1 FBFC

    8:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 16 January

    CD Chupacabras 1 : 0 Just For Fun

    8:45 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 16 January

    Fake Madrid 1 : 7 Washed Up Athletic Club

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 16 January

    Flytrap Marketing FC 0 : 12 The Hidden (Team Hideout)

    8:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 16 January

    San Patricio Wolf Pack 0 : 1 The Cones

    8:30 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 16 January

    Good Times 0 : 1 Band of Ballers A

    8:30 pm
    Wilburton Hill Comm. Pk. - Soccer (WSF)
  • 16 January

    Toxic Avengers 0 : 1 Decomps United

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 16 January

    Space Donks 5 : 0 Dream Panther

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 16 January

    Flowbees 1 : 6 Angry Emus

    7:00 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 16 January

    The Fire Breathers! 1 : 6 Rain City Riot

    7:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 16 January

    Sweaty Sloths of Seatown 2 : 3 Dutch Touch FC

    7:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 16 January

    Nobody’s Hero 0 : 5 Here for Beer

    6:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 16 January

    Release The Kraken! 2 : 6 Crush It

    6:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 16 January

    Bottoms Up! 0 : 0 Orange Crush

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 16 January

    Greenlake Piranhas 1 : 3 Nausicaa FC

    6:15 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 15 January

    Vikings 1 : 2 Naranja Mechanica

    4:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 15 January

    Grasskickers 1 : 3 Hoary Marmots

    4:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 15 January

    Flaming Belles 1 : 0 Motrin Mommas

    3:00 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 15 January

    Salsa Verde FC 1 : 9 Cantu Group FC

    2:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 15 January

    Nuns and Monkeys 4 : 2 George

    2:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 15 January

    ECSFC Roosevelt 2 : 1 Photo 51

    2:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 15 January

    Team Casablanca 5 : 5 Weit Laufen

    1:15 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 15 January

    Diesel 2 : 4 Pain In The Grass

    1:00 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 15 January

    Motley Crew 1 : 0 Not the Turf Cowboys

    1:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 15 January

    Scandal FC 0 : 3 Bushkickers

    1:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 15 January

    Hip Replacements 3 : 2 Black Dog

    11:15 am
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 15 January

    Madrona FC 4 : 2 Beercelona

    11:15 am
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 15 January

    Viper Pigeons 1 : 4 Ballin for Awareness

    9:30 am
    Marymoor Park - Soccer #03
  • 15 January

    Itsubishi Kyoko McSayonara 0 : 4 Magic Pants

    9:30 am
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 14 January

    Real Good Tired People 1 : 2 Firecrackers

    1:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 14 January

    Skills Clinic - Skills Clinic

    11:15 am
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 14 January

    Loco FC 1 : 3 The Empty Growlers

    9:30 am
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 13 January

    Screaming Red Machine 3 : 1 Furious George

    8:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 13 January

    Supernaturals 1 : 3 Friends And……

    6:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 12 January

    Ballerz (Thurs) 3 : 2 Begonias

    8:45 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 12 January

    YOLO Toure 1 : 2 Sock Mafia

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 12 January

    ALDA CREATIONS FC 5 : 1 Renegades

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 12 January

    The Puppet Masters 1 : 3 Mr. Yuk

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 12 January

    Motley 3 : 0 Wolley CF

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 12 January

    Woo-Tang 1 : 1 Enraged Wookies

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 12 January

    Red Stripe 3 : 1 Looking For Grass

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 12 January

    Far Post 3 : 1 Outer Milan

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 12 January

    Chef 5 : 0 SBOTAP FC

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 12 January

    Performance Anxiety 3 : 5 Last Ditch Effort

    8:15 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 12 January

    Code Zebra 0 : 1 Eradicators

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 12 January

    Fletch 0- : 9 Abiding Dudes

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 12 January

    Mouses 3 : 4 Dusty Dawgs

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 12 January

    Soccakhan 2 : 2 Skee Ball Villains

    7:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 12 January

    Freshly Squeezed 1 : 6 Not Surveilling Anyone (NSA)

    7:00 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 12 January

    Viejos 1 : 1 Green Legs and Spam

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 12 January

    Sporting Oranges 3 : 4 Turtles

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 12 January

    Tang with a Bang 1 : 3 Back Dat Pass Up

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 12 January

    Binders Full of Women 0 : 1 Wallingford City FC

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 12 January

    Bugaga FC 3 : 3 Run Red Run

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 12 January

    INDOORSMEN 0 : 0 Purple Ocean

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 11 January

    Band of Ballers B 2 : 0 Team Chi

    8:45 pm
    Shoreline Park Field B
  • 11 January

    Spruce Trees 3 : 2 Black Dog Jr.

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 11 January

    Cold Night in Stoke 11 : 0 Aryana FC

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 11 January

    Spaten FC 0 : 0 The Bad News

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 11 January

    Red Rover United FC 1 : 9 Balls & Dolls

    8:30 pm
    Wilburton Hill Comm. Pk. - Soccer (WSF)
  • 11 January

    Cool Runnings FC 3 : 2 FC Waffle

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 11 January

    Scrubs 0 : 1 QUATTRO FC

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 11 January

    Wellspring United FC 1 : 4 Messi Bears

    8:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 11 January

    Smalleys 0 : 1 Civil Warriors

    8:15 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 11 January

    The Civilly Disobedient 7 : 0 Squirrels

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 11 January

    ECS FC Rainier 0 : 2 Pups

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 11 January

    FC Vandelays 2 : 1 Taco Tuesday

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 11 January

    Blazing Firebirds FC 3 : 3 Chelsea Clinton FC

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 11 January

    Blind Cattledogs 3 : 2 Game of Throw-Ins

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 11 January

    Powerhouse Penguins 2 : 3 Flying Circus

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 11 January

    Jackson 12 2 : 1 UW Foster

    6:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 11 January

    Flounders fc 6 : 1 Pep Jedison

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 11 January

    Seattle Metropolitans FC 1 : 2 Hallucis Longus

    6:15 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 10 January

    QuoteWizard FC 1 : 1 Internationals FC

    8:45 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 10 January

    Where’s The Net 3 : 2 Back That Pass Up

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 10 January

    Golazos FC 5 : 3 Proliance Surgeons FC

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 10 January

    Powered By Beer 4 : 0 90 Minutes of Runs

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 10 January

    FC Globo 1 : 3 Bandwagon FC

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 10 January

    Seattle Red 1 : 7 Ballerz (Tues)

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 10 January

    Dawn of Old Balz 4 : 4 RC Shooters

    8:15 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 10 January

    Romantic Roses FC 7 : 1 Expedia FC

    8:15 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 10 January

    Red Steele It 2 : 0 Flames

    8:15 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 10 January

    Manyoo FC 2 : 1 Here for the Beer

    8:15 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 10 January

    Tuesday Night Lights 3 : 0 Flop Jockeys

    8:15 pm
    Walt Hundley Playfield - Soccer
  • 10 January

    TwandAthenas 0 : 4 Girls Night Out

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 10 January

    Vandely industries 2 : 2 Washington Generals

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 10 January

    ManChestHair United 1 : 3 One Touch Too Many

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 10 January

    Foot Like a Traction Engine 7 : 1 Washed Up Athletic Club

    7:00 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 10 January

    Pass on Grass 6 : 9 Public Stealth

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 10 January

    Orange Machine 2 : 2 Reds

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 10 January

    Los Peligrosos 3 : 0 Holy Goats

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 10 January

    SoundHERS 5 : 0 Callipyge Mark II

    6:15 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 10 January

    Wonderballs 1 : 1 Sharks

    6:15 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 9 January

    The Hidden (Team Hideout) 1 : 4 FC Hammer

    8:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 9 January

    Good Times 2 : 7 San Patricio Wolf Pack

    8:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 9 January

    Orange Crush 2 : 3 Decomps United

    8:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 9 January

    Bottoms Up! 1 : 0 Sweaty Sloths of Seatown

    8:45 pm
    Shoreline Park Field B
  • 9 January

    FBFC 0 : 3 Here for Beer

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 9 January

    The Fire Breathers! 1 : 2 Team Casablanca

    8:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 9 January

    Greenlake Piranhas 3 : 2 Hazards

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 9 January

    Release The Kraken! 0 : 3 The Cones

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 9 January

    Nobody’s Hero 3 : 1 Flowbees

    7:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 9 January

    Flytrap Marketing FC 3 : 2 CD Chupacabras

    7:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 9 January

    Band of Ballers A 4 : 3 Crush It

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 9 January

    Toxic Avengers 3 : 0 Dutch Touch FC

    7:00 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 9 January

    Angry Emus 2 : 0 Alan Thicke

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 9 January

    Space Donks 1 : 1 TBD – The downgrade

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 9 January

    Nausicaa FC 0 : 0 Dream Panther

    6:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 8 January

    Flaming Belles 0 : 0 Motrin Mommas

    6:15 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 8 January

    FC World United 2 : 2 Hip Replacements

    4:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 8 January

    Ridiculous FC 1 : 7 Tarof FC

    4:30 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 8 January

    Off the Wall 0 : 1 Painkillers

    2:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 8 January

    Diesel 4 : 2 Dig Your Own Hole

    2:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 8 January

    TEAM AZUL 0 : 6 Wheezers

    2:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 8 January

    ECSFC Roosevelt 0 : 0 Scandal FC

    2:45 pm
    Bobby Morris Playfield - Soccer
  • 8 January

    Dora Dora FC 1 : 0 FC Chocolate

    1:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 8 January

    11 Left Feet 0 : 3 Black Dog

    1:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 8 January

    Not the Turf Cowboys 2 : 5 Nuns and Monkeys

    1:00 pm
    Bobby Morris Playfield - Soccer
  • 8 January

    Magic Pants 2 : 1 Motley Crew

    1:00 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 8 January

    Pain In The Grass 0 : 0 Sinister Muffin People

    11:15 am
    Bobby Morris Playfield - Soccer
  • 8 January

    George 0 : 3 Itsubishi Kyoko McSayonara

    11:15 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 8 January

    Madrona FC 1 : 0 Weit Laufen

    11:15 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 8 January

    Photo 51 1 : 5 Bushkickers

    11:15 am
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 8 January

    The Empty Growlers 1 : 0 Viper Pigeons

    9:30 am
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 8 January

    Firecrackers 3 : 3 Hoary Marmots

    9:30 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 8 January

    Naranja Mechanica 3 : 4 Real Good Tired People

    9:30 am
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 7 January

    Cantu Group FC 2 : 5 Vikings

    1:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 7 January

    Skills Clinic - Skills Clinic

    11:15 am
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 7 January

    Ballin for Awareness 1 : 2 Loco FC

    9:30 am
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 6 January

    Friends And…… 3 : 1 Screaming Red Machine

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 6 January

    Furious George 1 : 3 Supernaturals

    7:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 5 January

    Outer Milan 5 : 2 Lil’ Schmetzers

    8:45 pm
    Shoreline Park Field B
  • 5 January

    Turtles 1 : 1 ALDA CREATIONS FC

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 5 January

    Back Dat Pass Up 5 : 3 Ballerz (Thurs)

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 5 January

    Begonias 2 : 4 Tang with a Bang

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 5 January

    Code Zebra 3 : 1 Abiding Dudes

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 5 January

    Renegades 1 : 2 Sporting Oranges

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 5 January

    Wallingford City FC 5 : 2 Wolley CF

    8:30 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 5 January

    Red Stripe 4 : 4 Run Red Run

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 5 January

    Sock Mafia 0 : 3 Not Surveilling Anyone (NSA)

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 5 January

    Dusty Dawgs 0 : 4 Far Post

    8:00 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 5 January

    Chef 5 : 1 SBOTAP FC

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 5 January

    Tom Selleck FC 1 : 3 Freshly Squeezed

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 5 January

    Viejos 2 : 3 Last Ditch Effort

    6:45 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 5 January

    Performance Anxiety 4 : 3 Green Legs and Spam

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 5 January

    Skee Ball Villains 3 : 2 Fletch

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 5 January

    Motley 1 : 1 Enraged Wookies

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 5 January

    Woo-Tang 4 : 0 Binders Full of Women

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 5 January

    Soccakhan 1 : 0 Eradicators

    6:15 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 5 January

    Mr. Yuk 5 : 0 YOLO Toure

    6:15 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 5 January

    Bugaga FC 2 : 2 Looking For Grass

    6:15 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 4 January

    Cool Runnings FC 1 : 3 Scrubs

    8:45 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 4 January

    The Bad News 3 : 4 Powerhouse Penguins

    8:30 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 4 January

    Taco Tuesday 2 : 0 QUATTRO FC

    8:30 pm
    Wilburton Hill Comm. Pk. - Soccer (WSF)
  • 4 January

    FC Vandelays 5 : 0 Flounders fc

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer North
  • 4 January

    Band of Ballers B 3 : 1 Blind Cattledogs

    8:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 4 January

    Chelsea Clinton FC 1 : 3 Hallucis Longus

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 4 January

    Messi Bears 2 : 2 Blazing Firebirds FC

    8:30 pm
    Ingraham High School Athletics Complex - Soccer South
  • 4 January

    Cold Night in Stoke INDOORSMEN

    8:15 pm
    Interbay Athletic Complex - Soccer Stadium
  • 4 January

    Spaten FC 4 : 2 Pep Jedison

    8:15 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 4 January

    SuperMokh 5 : 1 UW Foster

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 4 January

    Spruce Trees 1 : 4 Zoom

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 4 January

    Civil Warriors 7 : 0 The Civilly Disobedient

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 4 January

    FC Waffle 2 : 1 Smalleys

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 4 January

    Team Chi 1 : 7 Red Rover United FC

    7:00 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 4 January

    Black Dog Jr. 4 : 3 Flying Circus

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer North
  • 4 January

    ECS FC Rainier 1 : 3 Squirrels

    6:45 pm
    Hiawatha Playfield - Hiawatha Soccer
  • 4 January

    Wellspring United FC 1 : 0 Seattle Metropolitans FC

    6:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 3 January

    Real Smashed 3 : 4 FC Globo

    8:45 pm
    Shoreline Park Field B
  • 3 January

    Ballerz (Tues) 5 : 0 ManChestHair United

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 3 January

    Sharks 1 : 2 Vandely industries

    8:45 pm
    Shoreline Park Field A
  • 3 January

    Los Peligrosos 3 : 5 Manyoo FC

    8:45 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 3 January

    Reds 1 : 0 Washed Up Athletic Club

    8:30 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 3 January

    90 Minutes of Runs 3 : 0 The Fire Breathers!

    8:30 pm
    Wilburton Hill Comm. Pk. - Soccer (WSF)
  • 3 January

    Romantic Roses FC 4 : 1 Orange Machine

    8:30 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 3 January

    Red Steele It 0 : 0 Callipyge Mark II

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 3 January

    One Touch Too Many 1 : 5 Seattle Red

    8:30 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 3 January

    Tuesday Night Lights 4 : 3 Tusken Raiders FC

    8:30 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 3 January

    Public Stealth 2 : 3 Where’s The Net

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 3 January

    Golazos FC 3 : 2 RC Shooters

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 3 January

    Bandwagon FC 3 : 2 Powered By Beer

    8:00 pm
    Loyal Heights Playfield - Football
  • 3 January

    Dorsal Fins 0 : 4 Flop Jockeys

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 3 January

    Back That Pass Up 0 : 5 Pass on Grass

    7:00 pm
    Shoreline Park Field B
  • 3 January

    QuoteWizard FC 0 : 1 Internationals FC

    7:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 3 January

    Girls Night Out 0 : 0 SoundHERS

    7:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 3 January

    Beta Rhos FC 4 : 1 Proliance Surgeons FC

    6:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 3 January

    Jackson 12 0 : 0 Dawn of Old Balz

    6:45 pm
    Washington Park (Athletics) - Soccer
  • 3 January

    Flames 0 : 0 TwandAthenas

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 3 January

    Washington Generals 1 : 0 Wonderballs

    6:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 3 January

    Here for the Beer 3 : 1 Holy Goats

    6:45 pm
    Delridge Playfield - Soccer South
  • 2 January

    Here for Beer 0 : 2 The Hidden (Team Hideout)

    8:45 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 2 January

    Decomps United Dutch Touch FC

    8:45 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 2 January

    Alan Thicke 4 : 2 Flytrap Marketing FC

    8:30 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 2 January

    Sweaty Sloths of Seatown 3 : 0 Orange Crush

    8:30 pm
    Jefferson Playfield - Soccer
  • 2 January

    Rain City Riot 1 : 2 Fake Madrid

    8:15 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 02
  • 2 January

    Good Times 1 : 6 Release The Kraken!

    8:15 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Upper
  • 2 January

    Nobody’s Hero 3 : 3 CD Chupacabras

    8:00 pm
    Miller Playfield - Soccer
  • 2 January

    Greenlake Piranhas 0 : 0 Space Donks

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 06
  • 2 January

    Hazards 0 : 1 Nausicaa FC

    8:00 pm
    Magnuson (Warren G.) Park - Mickey Merriam 07
  • 2 January

    Angry Emus 5 : 3 Just For Fun

    7:00 pm
    Genesee Park and Playfield - Soccer Lower
  • 2 January

    San Patricio Wolf Pack 1 : 0 Band of Ballers A

    7:00 pm
    Lower Woodland Playfield - Soccer 07
  • 2 January

    Dream Panther 1 : 4 TBD – The downgrade

    7:00 pm
    Twinponds Soccer Field
  • 2 January

    FBFC 0 : 1 FC Hammer

    6:45 pm
    Georgetown Playfield - Soccer
  • 2 January

    Bottoms Up! 1 : 2 Toxic Avengers

    6:45 pm
    Jefferson Playfield - Soccer

Styling

Reset all
Wide Boxed

Background Color:

Background Image

Background Pattern

Base Color:

Font Family 1:

Font Family 2:

630+ Google Fonts are available in Customize